Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE, Potštejn

Úvod Historie Současnost Soubor Repertoár Fotogalerie Z tisku
Štace
Kontakty

Co se odehrálo v roce 2022

Vzhledem k omezením kvůli epidemii CV 19 naše divadlo pozastavilo v září 2020 svou činnost a v září 2021 ji obnovilo premiérou nové pohádky Jak se chudý král do boje chystal (vizte sekci Repertoár), a to v rámci Divadelního večera.
Kromě pohádky proběhly v roce 2022 ještě hrané prohlídky na hradě Potštejn (vizte níže).

Poslední představení pohádky Jak se chudý král do boje chystal jsme zahráli na besídce společnosti ISOVER, v Častolovicích, v sále restaurace U Lva, a to ve středu 7. 12. od 16.20.Malá fotogalerie je zde...


V sobotu 26. 11. jsme se zapojili do rozsvěcení obecního vánočního stromu v Potštejně dvěma scénkami na známé vánoční písně: Purpura a Vánoce, Vánoce přicházejí...Malá fotogalerie je zde...


S reprízou pohádky Jak se chudý král do boje chystal, jsme se opět - po delší "covidové" odmlce - podívali do Nechanic. Zahráli jsme tam 23. 10. od 16.00...
Další repríza pohádky Jak se chudý král do boje chystal, tentokrát v pěkném sále hospody v Bolehošti, a to 3. 9. od 15.00.
27. 8.
Hradozámecká noc na hradě Potštejn. Počasí se vydařilo, byť předpovědi byly nejisté. Účast byla solidní, diváci i herci spokojení...Malá fotogalerie je zde...


Noční hrané prohlídky hraduPotštejn 30. 7. jsme pro nepříznivé počasí museli zrušit. Bohužel.  Odkaz na plakát zde..


Účast našeho souboru s pohádkou na letním divadelním festivalu Divadelní Potštejn 2022 na hradě Potštejn 7. 7. od 16.00.
Další repríza pohádky Jak se chudý král do boje chystal byla odehrána v rámci festivalu Vampark fest ve Vamberku 25. 6. od 16.00 hod.
Další repríza pohádky Jak se chudý král do boje chystal, tentokrát v rámci divadelního festivalu na hradě Skuhrov. Stalo se 12. 6. od 16.00 hod.

Malá fotogalerie je zde...
V sobotu 14. května od 17.00 hodin v sále obecního úřadu v Pěčíně (v krásném, novém sále) se odehrála další repríza pohádky Jak se chudý král do boje chystal. Zde s námi poprvé vstoupil na divadelní prkna nový člen, Láďa...

Malá fotogalerie je zde...Děkujeme za pozvání a za skvělou péči a výbornou večeři!


První letošní hraní pohádky Jak se chudý král do boje chystal se úspěšně uskutečnilo ve středu 9. března od 17.00 hodin v kulturním domě v Solnici.
Co se odehrálo v roce 2021

Vzhledem k omezením kvůli epidemii CV 19 naše divadlo pozastavilo v září 2020 svou činnost. V září 2021 ji obnovilo a připravilo novou pohádku Jak se chudý král do boje chystal (vizte sekci Repertoár), a to v rámci Divadelního večera. Obé proběhlo 20. listopadu v sále Hotelu Slávie v Potštejně.


Natáčení pořadu Na stopě pro Českou televizi

Ačkoliv hraní a zkoušení muselo divadlo zastavit, několik našich herců na konci dubna 2021 účinkovalo v pořadu Na stopě, jehož část se natáčela v Potštejně.

Zde malá fotogalerie z natáčení...

Zde odkaz na celý pořad...Stěhování do nových prostor


Na přelomu února a března jsme byli seznámeni s tím, že dosavadní „hasičárna“ s místní Informačním centerem se bude bourat a všichni, včetně nás, se musíme co nejdříve vystěhovat, neb v březnu je plánováno její srovnání se zemí. Naštěstí nám obecní zastupitelstvo nabídlo jednu z místností bývalé pošty. Sice tu menší, ale díky za ni. Kulis, rekvizit, kostýmů, techniky a všeho možného dalšího máme za více než 10 let činnosti skutečně mnoho.
 Obratem se tedy dohodly dámy Olina Tvrdoňová, Olga Šromová a Jana Myšáková a vše během pár dnů prvního březnového týdne probraly, sbalily a připravily na stěhování. Nato jsme nastoupili s Honzou Reichlem, s mou manželkou a nakonec i s našimi dětmi a vše v původních prostorách rozebrali a převozili na poštu. Pro zajímavost – plných dodávek s vozejkem za nimi bylo více než pět. A pak ještě nějaké další cesty s naším autem osobním.

Věc se však podařila a od 6. března tohoto roku sídlíme v novém. Jen trochu řešíme, jak a co dále. Místnost je zarovnaná doslova po strop, tedy dostat se k patřičným kulisám či kostýmům – až zase bude možno začít zkoušet a hrát – bude oříšek. Ale nějak si snad poradíme...
Co se odehrálo v roce 2020

Tato sezóna byla - stejně jako pro všechny podobné soubory - zásadně poznamenána celosvětovou koronavirovou pandemií a z toho vyplývajícími omezeními. Naše divadlo tak odehrálo (kromě premiéry nové pohádky - vizte sekci Repertoár) pouze dvě představení:

V sobotu 29. února od 16.30 jsme zahráli pohádku O Šípkové Růžence. Stalo se tak v Kunvaldu, v sokolovně, v rámci benefiční akce:A (zatím) poslední repríza, respektive derniéra pohádky O Šípkové Růžence proběhla v sobotu 27. června na festivalu Vampark Fest, a to od 16.30 hodin v Bednářových sadech ve Vamberku.

Toť vše - veškerá další představení, počínaje hraními pro dospělé a konče akcemi na hradě i jinde - musela být zrušena. Bohužel. A že jich naplánováno bylo dost. Zde je na ukázku přehled od léta, po konci první koronavirové vlny:

Přepadení na kupecké stezce
celodenní hrané prohlídky, sobota 18. července, hrad Potštejn
zrušeno kvůli koronaviru

Noční prohlídky
sobota 1. srpna, prohlídky od 21.00, hrad Potštejn
zrušeno kvůli koronaviru

Hradozámecká noc
sobota 29. srpna, prohlídky od 20.30, hrad Potštejn
zrušeno kvůli koronaviru

Repríza hry Manželský psycho
sobota 10. října od 19.30
festival Divadelní parkování, Bokoffka Art Club, Buštěhrad
zrušeno - herec v karanténě

Repríza hry Manželský psycho
neděle 11. října od 17.00
festival Přehlídka divadelních spolků, KD Nechanice
zrušeno - herec v karanténě

Netradiční divadelní večer v naší režii...
sobota 14. listopadu, od 19.00, sál Hotelu Slávie, Potštejn
zrušeno kvůli koronaviru

Repríza hry Hospoda U tří křížů
pátek 20. listopadu od 19.00
, hospoda v Lupenici
zrušeno kvůli koronaviru

Slavnostní rozsvěcení obecního vánočního stromu
sobota 28. listopadu, od 16.00, u kostela, Potštejn
zrušeno kvůli koronaviru

Repríza pohádky
Jak si Honza hledal nevěstu
+
Mikulášská nadílka
 
neděle 6. prosince od 15.00, hospoda v Lupenici
zrušeno kvůli koronaviru

Co se odehrálo v roce 2019

Sezónu jsme uzavřeli tradičně, začátkem Adventu. Slavnostní rozsvěcení obecního vánočního stromu
s doprovodným programem naší OČB začalo v sobotu 30. listopadu od 16.00 hod. v Potštejně u kostela...
Netradiční divadelní večer v režii OČB Orlice. Komponovaný pořad spojený se soutěží pro diváky proběhl v sobotu 16. listopadu od 19.00, v sále Hotelu Slávie, Potštejn.

Plakát zde...Pro zajímavost:
V září v roce 2009 jsme poprvé  - s obnoveným souborem - zahráli publiku. Bylo to v rámci oslav 750 let založení obce Potštejn
a hráli jsme tehdy první hru pro dospělé: Hříčka aneb Jak se státi starostou.

Letos, skoro na den přesně po 10 letech, jsme zahráli na oslavách 760 let obce. Představení pohádky O Šípkové Růžence se uskutečnilo v sobotu 14. září od 16.30 na Bělisku v Potštejně...
Hradozámecká noc na hradě Potštejn, v sobotu 31. srpna.

Plakát zde...Noční hrané prohlídky hradu Potštejn, v sobotu 3. srpna.

Plakát zde...POSLEDNÍ VEČEŘE Mikuláše z Potštejna aneb Třeba to bylo jinak…

se úspěšně uskutečnila v sobotu 20. července 2019. Do náročné výpravné celodenní akce se zapojilo několika desítek velkých i malých herců, přes desítku šermířů a řada dalších postav.

Fotogalerie zde...

Repríza pohádky O Šípkové Růžence úspěšně probíhaly dále. Mimo jiné jsme ji odehráli v sobotu 22. června od 16 hodin v rámci slavnostního otevření Společenského domu
v Solnici. V krásném, zbrusu novém sále jsme si zahráli jako vůbec první divadelní soubor po rekonstrukci celého kulturního domu.
Jedna z předchozích repríz byla v sobotu 25. května od 17.05 v rámci akce "Den s Lesy ČR",  kempwestern Vochtánka, Potštejn. Z tohoto představení je fotografie...

Malá fotogalerie od Antonína B. zde...


Druhá repríza pohádky
O Šípkové Růžence se konala v neděli 28. dubna 2019 v Ličně,
odkud pochází i skupinové foto účinkujích...


Představení hry Manželský psycho, které proběhlo v pátek 29. března v Borohrádku, patřilo podle odezvy diváků, herců i pořadatelů k jednomu z nejvydařenějších představení tohoto kusu. Vydařená ovšem byla i jubilejní 10. repríza, týden na to v Tutlekách...

Co se odehrálo v roce 2018


(Pravděpodobná) derniéra pohádky O lišce a pokladu se uskutečnila v neděle 2. prosince odpoledne v Lupenici a byla spojená s "mikulášskou" nadílkou...

Malá fotogalerie zde...


Tradiční komponovaný Divadelní večer v režii Ochotnicko-čtenářské besedy Orlice proběhl 17. 11. 2018:

Zde několik momentek od Jakuba Hlávky:

Děkujeme všem věrným i novým návštěvníkům za účast a těšíme se na viděnou  příště.
Hradozámecká noc na hradě Potštejn
se uskutečnila v sobotu 25. srpna.
Hrad byl otevřen od 19.30 a hrané prohlídky začínaly ve 20.30, 21.30 a 22.30.


Plakát ke stažení zde...

Fotogalerie zde...Noční hrané prohlídky hradu Potštejn
se letos konaly v sobotu 4. srpna od 21.00, 22.00 a 23.00.


Fotogalerie zde...

Plakát ke stažení zde...V sobotu 21. července se uskutečnilo na hradě Potštejn:
"Přepadení na kupecké stezce"

Netradiční prohlídky spojené s přepadením kupců rytířem Mikulášem a s jeho potrestáním Karlem IV. proběhly od 10.30, 12.30, 14.00, 15,30 a 17.00 hodin.

Fotogalerie zde...

Plakát ke stažení zde......a naše vystoupení na festivalu Divadelní Potštejn na hradě:
hra Manželský psycho - středa 4. července od 19.00,
 a pohádka O lišce a pokladu - sobota 7. července od 16.00.Podrobné informace o festivalu a fotogalerie zde...


Co se odehrálo v roce 2017


6. netradiční večer DIVADLO VZPOMÍNÁ, VÁŽNĚ I NEVÁŽNĚ oslavil
„130 let Ochotnicko-čtenářské besedy Orlice v Potštejně“.
Proběhl v pátek 17. listopadu od 19.00 v sále Hotelu Slávie.

Malá fotogalerie je zde...V sobotu 26. srpna proběhla na hradě Potštejn Hradozámecká noc 2017.
Hrané prohlídky za účasti renesančních majitelů z rodu Pernštejnů provedli
divadelníci místní OČB Orlice a žesťový kvartet PARDUBIČTÍ POZOUNÉŘI.Plakát s podrobnostmi zde...V neděli 20. srpna dopoledne jsme odehráli pohádku Upytlačená Nevěsta v kostele v Lukavici.
Na odpoledne jsme připravili tamtéž soutěžní komponovaný pořad pro dospělé "Herci se smějí", obojí nezištně, jako náš příspěvek k obnově místního kostela.
Jedinečné hrané noční prohlídky hradu Potštejn za doprovodu jeho nejvýznamnějších renesančních majitelů z rodu Pernštejnů proběhly 1. a 29. července.

Plakát s podrobnostmi zde...

V sobotu 22. července proběhla na hradě Potštejn akce s názvem
"Přepadení na kupecké stezce" spojená s netradičními prohlídkami hradu.Plakát s podrobnostmi zde...

Malá fotogalerie zde...Od úterý 4. do pátku 7. července se uskutečnil již 5. ročník divadelního festivalu pro děti dospělé Divadelní Potštejn.

Plakát s podrobnostmi zde...
Více zde...


V sobotu 11. února se  uskutečnil
již 7. Divadelní bál, s tématem kostýmů a masek:
"Já a můj volný čas. S nadsázkou i bez..."

Fotogalerie zde...

Pozvánka zde...

Děkujeme za návštěvu!


Co se odehrálo v roce 2016

V sobotu 12. listopadu proběhl již pátý netradiční večer DIVADLO VZPOMÍNÁ, VÁŽNĚ I NEVÁŽNĚ, tentokrát na téma:

„Detektivové…“


Komponovaný pořad byl jako vždy spojený se soutěží pro diváky. Konal se v sále Hotelu Slávie v Potštejně.

Moc děkujeme všem divákům za účast!

Malá fotogalerie je zde...
Plakát ke stažení zde...
27. srpna proběhla na hradě Potštejn první oficiální Hradozámecká noc:

700 let Karla IV.


Program v podobě hraných kostýmovaných prohlídek zajistili divadelníci OČB ORLICE za hudebního doprovodu žesťového kvartetu PARDUBIČTÍ POZOUNÉŘI.
Mezi prohlídkami bylo možno navštívit historickou razírnu mincí v hradní konírně.

Malá fotogalerie zde...
Plakát k akci zde...
Další informace o projektu na oficiálním webu NPÚ...

21. srpna jsme hned dvakrát zahráli v kostele v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou.
Dopoledne pohádku:

Jak si tovaryš Ambrož pro štěstí došel

a odpoledne pro dospělé historický kus:

2 až 3 doby.

20. srpna se proběhly v hostinci U Karla v Záměli Staročeské dožínky aneb Obžínky v Záměli.

U příležitosti oslav výročí 700 let narození Otce vlasti a 660 let obce Záměl bylo místními "ochotníky" za podpory našich členů odehráno představení:

Karel a Blanka u Potštejna

(historická freska na motivy povídky z knihy Ostruha krále Jana od Josefa Ehrenbergera).

Malá fotogalerie je zde...

Program zde...2. a 30. července proběhly v naší režii na hradě Potštejn
Noční hrané prohlídky s Karlem IV.

Malá fotogalerie zde...
13. února 2016 proběhl již 6. Divadelní bál.
Kostýmy a masky byly na téma: Jídlo a pití.

Zde je malá fotogalerie od principála...

Zde velká fotogalerie od Davida Filipa...

A zde pozvánka...

Děkujeme za návštěvu!


Co se odehrálo v roce 2015S polovinou listopadu přišel již (ne)tradiční večer v naší režii: Divadlo vzpomíná vážně i nevážně...
Letos bylo téma velmi atypické, pro diváky jsme připravili program "soutěžní", opět o hodnotné ceny.  Večer se uskutečnil 14. 11. opět v Hotelu Slávie v Potštejně, opět od 20.00.Plakát večera ke stažení zde...

Fotogalerie je zde...


31. října jsme s hrou Chlapi jsou divný... vystoupili - s velkým úspěchem u početného publika - na 44.  Divadelní přehlídce Symposion v Třebechovicích. Zde je odkaz na akci a ilustrační fotografie.


20. září
jsme hrou Chlapi jsou divný... úspěšně zahájili nový ročník Přehlídky divadelních spolků v Nechanicích.
Zde je odkaz na akci a zde několik fotografií.
 Hra Chlapi jsou divný aneb Jak to vidí ženy sklízí poměrně solidní úspěchy. Stejně tak tomu bylo také 11. července, kdy jsme se s ní zúčastnili 23. celostátní přehlídky divadelních souborů Divadlo v trávě v Bechyni...


Stejně jako loni, i pro letošní rok připravil náš soubor NOČNÍ HRANÉ PROHLÍDKY HRADU POTŠTEJN.
Novinkou pro letošní rok bylo, že v případě nepříznivého počasí nic neodpadlo, ale návštěvníci mohli ve stejném čase v zastřešeném paláci místo prohlídky shlédnout jedinečné představení z potštejnské historie: 2 až 3 doby (J. Vrchlický / O. Sedláček).Plakát s detaily je zde...
Kromě jiných akcí jsme zahráli také 7. července v 16.00 na hradě Potštejn na závěr festivalu  DIVADELNÍ POTŠTEJN 2015, a to dětské představení O rádci nerádci, princezně Luisince a jinochovi Jurovi.
Více o festivalu najdete zde...

Jako každoročně, tak i letos, patří mezi nejžádanější představení pro děti. 14. června jsme  odehráli naši pohádku O rádci nerádci, princezně Luisince a jinochovi Jurovi hned dvakrát:  na zámku v Doudlebách a v Českém Meziříčí.
Malé fotogalerie jsou zde a zde...

6. března  proběhlo v Hotelu Slávie v Potštejně divadelní představení Chlapi jsou divný aneb Jak to vidí ženy.

Fotogalerie od Davida Filipa zde...

21. února 2015 se uskutečnil 5. Divadelní bál.

Tématem kostýmů a masek byly CELEBRITY VŠEHO DRUHU, které pochopitelně na jubilejním ročníku takovéto akce nesměly chybět...Jaké celebrity bál navštívily, můžete shlédnout zde...
Co se odehrálo v roce 2014Úspěšně proběhly premiéry hry pro dospělé Chlapi jsou divný... a pohádky pro děti O princezně Luisince... (Vize sekce Repertoár...)

Kromě her provedli divadelníci řadu dalších akcí. Vezměme to odzadu.
15. listopadu proběhl další Divadelní večer v režii OČB ORLICE, tentokrát na téma: Herci se smějí...Malá fotogalerie zde...

Fotogalerie od Davida Filipa zde...
V rámci oslav 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Potštejně předvedli v sobotu 13. září odpoledne na Bělisku v Potštejně divadelníci společně s hasiči "tematickou" scénku Na žhavé dece.

První NOČNÍ HRANÉ PROHLÍDKY HRADU POTŠTEJN proběhly v sobotu 19. července od 20.30, 21.30 a 22.30 hod.


Jak to vypadalo, můžete vidět zde...
A zde je fotogalerie od pana Barvínka...V sobotu 22. února 2014 se v sále Hotelu Slávie v Potštejně uskutečnil 4. Divadelní bál.Program byl jako vždy plný překvapení, hudba pestrá. Téma bálu bylo: „Království není jen král...“

Zde je malá fotogalerie od Davida Filipa...

Co se odehrálo v roce 2013

7. prosince se na zámku v Potštejně uskutečnila premiéra nové hry pro děti Jak čarodějnice Popleta čarovala pohádku. (Detaily viz sekce Repertoár)


30. listopadu 
jsme stejně jako minulý rok nasvítili a nazvučili a zpestřili menším vystoupením slavnostní rozsvěcení vánočního stromu v Potštejně.


Divadelní večer "Divadlo vzpomíná vážně i nevážně...", letos na téma historie a současnost potštejnského divadelního a společenského života, se konal se v sobotu 16. listopadu od 20.00 v sále hotelu Slávie.
V sobotu 28. září proběhlo tradiční potštejnské Svatováclavské posvícení.

Plakátek zde...

V pátek 6. září byla na zámku v Doudlebách odehráno další představení hry 2 až 3 doby
Plakát ke hře zde...

Prográmek ke hře zde...
(Oproti uvedenému vystoupili: jako Stará doba Jana Myšáková, jako Nová doba Tereza Myšáková a jako Dnešek Miloš Benák.)


V neděli 15. září tamtéž proběhla pohádka O kuchařince Majdalence
Prográmek k pohádce zde...


24. srpna jsme zahráli na Dětském pohádkovém odpoledni na hradě Potštejně pohádku O kuchařince Majdalence.
Několik fotografií na ukázku zde...


4. července a 7. července jsme zahráli na hradě Potštejn v rámci 1. ročníku divadelního festivalu pro děti i dospělé
Divadelní Potštejn 2013
Webové stránky festivalu s podrobnými informacemi zde...


V červnu vyšla kniha principála OČB Orlice, Ondřeje Sedláčka
PĚT DĚJSTVÍ DIVADELNÍHO A SPOLEČENSKÉHO ŽIVOTA V POTŠTEJNĚ,
která mapuje pestrou místní kulturní minulost, především divadelní.
Lze objednat na OÚ v Potštejně,
popřípadě je dostupná v místním informačním centru ap.
Více zde...


V pátek 28. června jsme zahráli "za dobré vysvědčení" na zámku v Potštejně a v sobotu 25. května od 13:00 na Zdobnici pod sjezdovkou pohádku O kuchařince Majdalence
Plakát ze Zdobnice na ukázku zde...

28. dubna od 15 a od 18 hodin proběhl v sále Hotelu Slávie komponovaný pořad k oslavě jubilejní 5. divadelní sezóny OČB Orlice

Od Hříčky po Horečku aneb Obnovené potštejnské divadlo na prahu 5. sezóny
Plakát zde...
Program zde...
23. února se v sále Hotelu Slávie uskutečnil

3. Divadelní bál.

Účast byla jako vždy velká, program pestrý...

Děkujeme za návštěvu i za podporu a těšíme se na další ročník.

Zde je první - malá - fotogalerie...

Zde je druhá - větší - fotogalerie...

Pozvánka je ke stažení zde...

Plakát je ke stažení zde...Co se odehrálo v roce 2012


14. ledna 2012 se uskutečnila 2. výroční schůze našeho divadla.

Seznámili jsme veřejnost a obecní zastupitele s loňským programem a plány do budoucna, ustanovili vedení souboru do další sezóny a přijali mezi sebe nové členy.

Malá fotogalerie je zde...


Všem zúčastněným děkujeme za návštěvu.

2. Divadelní bál

25. února 2012 se uskutečnil 2. divadelní bál v Potštejně. Účast byla hojná, kostýmy pestré, doprovodný program bohatý, ohlasy pozitivní, tedy děkujeme všem sponzorům za podporu a všem návštěvníkům za účast.

Pozvánka ke stažení zde...

Plakát ke stažení zde...

Fotogalerie je zde... a též zde...

Menší fotogalerie "z galerky" je zde...A zde je videozáznam. Obsahuje světelnou show, vystoupení folklórního souboru Jaro a v závěru scénku pořádající Ochotnicko-čtenářské besedy Orlice z více jak 100 let staré hry o loupeživém rytíři Mikuláši z Potštejna.Autor videa: David FilipPohádka o pokladu loupeživého Mikuláše a o víle Bublince

Velmi žádaná jsou naše dětská představení, takže jsme i tento kus hráli mnohokrát:

V neděli 25. března v Častolovicích v sále restaurace U lva, od 15:00 hodin.

V sobotu 7. dubna v rámci akce "Barvení kraslic s Generali" v sále Hotelu Slávie v Potštejně,
od 14:00 hodin.

V sobotu 26. května v rámci charitativní akce "Zlatá Horečka na Zdobnici" v centru obce Zdobnice, od 14:00 hodin.

V neděli 3. června v rámci "Dětského dne" na Vochtánce v Potštejně, od 15:00 hodin.

V sobotu 9. června v rámci "dětského dne" v hostinci U Karla IV. v Záměli, od 17:30 hodin.

V sobotu 16. června v rámci "dětského dne" ve Vamberku, od 14:00 hodin.

V pátek 29. června na nádvoří zámku v Potštejně, jako již tradičně "za dobré vysvědčení",
od 15:00 hodin.

a mnohokráte dále...

Fotogalerie z premiéry pohádky je zde...

Fotogalerie z některých vystoupení 2012 zde...
Divadlo vzpomíná, vážně i nevážně...

Jednou z posledních akcí a novinkou roku 2012 byl netradiční večer v režii Ochotnicko-čtenářské besedy Orlice v sobotu 17. listopadu s názvem "Divadlo vzpomíná, vážně i nevážně..."Zde je pár fotografií...
Rozsvěcení vánočního stromu 2012.

Ochotnicko-čtenářské beseda Orlice se 1. prosince zapojila dvěma scénkami na vánoční písně do slavnostního rozsvěcení stromu.

Jak celý večer vypadal, můžete vidět zde...

Co se odehrálo v roce 2011

1. Divadelní bál

Pro velký zájem našeho publika, místních i přespolních, jsme se rozhodli uspořádat historicky první Divadelní bál, a to 19. února 2011, ve Slávii v Potštejně. Jak proběhl, se můžete podívat zde... a potom zde...


NATÁČENÍ PRO ČESKOU TELEVIZI

1. května 2011 se náš soubor (a několik dalších obyvatel Potštejna a okolí a pes Kyliján) zúčastnil natáčení jednoho z dílů pořadu Záhady Toma Wizarda pro ČT. Natáčel se příběh o vynálezu bleskosvodu. A protože jeden z historických "objevitelů" bydlel v nedalekých Helvíkovicích (a natáčelo se též na potštejnském zámku), byla spolupráce s potštejnskými ochotníky nasnadě.

Pořad s názvem

Zkrocení blesku aneb Jak to bylo s vynálezem bleskosvodu

měl premiéru ve středu 21. 9. 2011 od 15:34.

Ovšem se svolením štábu ČT můžeme ukázat i něco ze zákulisí natáčení. Klikněte zde...REPRÍZA HRY

Jak promazat milión

V sobotu 2. července na hradě v Potštejně. Několik fotografií je zde...
a také v pátek 7. října v sále Obecního domu ve Vrbici.
Poslední pak v pátek 11. 11. od 20:00 v sále restaurace U Šafářů v Sopotnici.
REPRÍZA POHÁDKY

O vodnických buchtách a nabručeném mlynářovi

V neděli 5. června na Vochtánce. Zde je několik momentek...

A hned na to v sobotu 18. června v rámci dětského dne pro společnost Contipro v Dolní Dobrouči.
Několik momentek zde...

A vzápětí, jako každoročně "za dobré vysvědčení", ve čtvrtek 30. června na zámku v Potštejně.
Zde je několik fotografií...

Poslední proběhla v neděli 6. 11. 2011 v sále Obecního domu ve Vrbici.
Publikum zde bylo jako vždy skvělé, několik fotografií z představení je zde...

OČB Orlice v roce 2011 opět zpestřila scénkami tradiční Svatováclavské posvícení.

Jak to vypadalo, můžete vidět zde...Premiéra představení pro děti: Pohádka o pokladu loupeživého Mikuláše a o víle Bublince


Proběhla v sobotu 3. prosince 2011 od 15:30 na nádvoří zámku v Potštejně.

Představení se jako každoročně konalo v rámci zámecké "Mikulášské nadílky".

Fotogalerii najdete zde...

Videozáznam z premiéry najdete zde...
Co se odehrálo v roce 2010

Rodinný poklad

Premiéra proběhla 30. května 2010.
Zde najdete bližší informace a fotografie...

První repríza hry Rodinný poklad se uskutečnila na hradě Potštejn, 5. července 2010.
Fotogalerie je zde...

Zde najdete fotografie z představení 3. září 2010 na chatě Habřinka.

Zde je několik  obrázků z představení 10. září ve Vrbici.

Zatím naposledy jsme hráli Rodinný poklad 20. listopadu ve Formance v Sopotnici.
Fotogalerie je zde.
Pohádkový Potštejn aneb Svatováclavské posvícení 2010


Divadelní soubor se významně podílel na uvedené akci, a to hned třemi "vstupy":

Rodinný poklad v sobotu 25. září v Mramorovém sále na zámku v Potštejně. Foto zde.

Potštejnskou pohádku na úvod pohádkových slavností na Vochtánce, opět 25. září.
Foto zde. Více najdete na webu obce Potštejn.

Vystoupení našeho divadelního souboru zpestřilo také tradiční posvícenskou
večerní zábavu v hotelu Slávie, též v sobotu 25. 9. Foto zde.Kromě vlastních představení účinkoval náš soubor též na Zámeckých slavnostech 2010, u příležitosti otevření potštejnské zámecké zahrady.

Jak to vypadalo můžete vidět zde...

Pohádka: O vodnických buchtách a nabručeném mlynářovi


Vzhledem k pozitivním ohlasům a četnému reprízování Potštejnské pohádky jsme připravili další kus pro děti. Pohádka o třech dějstvích – pro děti i dospělé -  se jmenuje O vodnických buchtách a nabručeném mlynářovi. Scénář a režii má na svědomí opět principál, Ondřej Sedláček.

Program hry ke stažení je zde...

Premiéra  proběhla s velkým úspěchem 4. prosince 2010 v rámci "Mikulášského programu" na zámku v Potštejně.

Fotogalerie z premiéry je zde.

Videozáznam z premiéry najdete zde:
1. část... a 2. část...

Co se odehrálo v roce 2009


První premiéra obnoveného souboru - divadelní hra Hříčka...
Jak vypadala předpremiéra, kterou obnovený potštejnský soubor sehrál, můžete vidět v této fotogalerii.

Fotografie z premiéry jsou v této fotogalerii.
První repríza Hříčky proběhla 30 října 2009 v České Rybné. Kdo hrál, najdete na plakátu zde.
Ilustrační foto z krásného sálu se zachovalým jevištěm, včetně funkční opony a dalších divadelních vymožeností, je níže.Zde je fotogalerie z druhé reprízy - v Sopotnici 6. listopadu 2009. Plakát můžete vidět  zde.

Druhá premiéra obnoveného souboru: Potštejnská pohádka


Hra je určena dětem a na přání jejich rodičů ji napsal Ondřej Sedláček. První představení proběhlo v rámci "mikulášského" programu na zámku v Potštejně, 5. prosince 2009.

Zde je plakát s podrobnostmi.

Zde je fotogalerie z premiéry.
Repríza Potštejnské pohádky úspěšně proběhla ve středu 30. června od 15:00 vám na nádvoří zámku v Potštejně.

Zde je plakát ke stažení.

Zde je fotogalerie z představení.

A zde je novinka: Přehrajte si naše představení přímo "on-line"!
Nebo si můžete záznam stáhnout: videozáznam představení.
(formát .mpg, délka cca 12 minut, velikost cca 700 MB, autor David Filip)Potštejnská pohádka sklidila úspěch i v sobotu 7. srpna 2010 v rámci oslav "Rodáků" v obci Záměl.
Děkujeme za pozvání.

Kde a jak se hrálo, můžete vidět zde...


Zde najdete videoprůřez naší dosavadní tvorbou...

Obnova divadelního života v Potštejně v obrazech

(2008 - 2009)


V roce 2008 došlo k prvním vážným úvahám o obnovení divadelního života v Potštejně. Současný principál souboru, Ondřej Sedláček začal shánět archivní materiály, pamětníky posledních divadelních vystoupení (ukázky viz Historie) a pochopitelně též nové zájemce o divadlo (viz Současnost).Páteční salón na zámku v Potštejně


První veřejná akce k propagaci obnoveného divadelního snažení v Potštejně a zajímavá debata s pamětníky a členy posledního funkčního souboru proběhla 24. dubna 2009 na Pátečním salónu na zámku v Potštejně.

Děkujeme za pozvání, za vzpomínky i za podporu.A zde je několik fotografií...
Prosíme všechny čtenáře těchto stránek:

pokud máte nějaké další fotografie nebo videa z našich vystoupení, uvítáme je. Obraťte se na nás zde.TOPlist Jak se vám líbí naše produkce? Napište nám: divadlo@potstejn.cz.